Zaznacz stronę

Budownictwo energooszczędne

Niższe zużycie energii, ekologia oraz życie zgodne z naturą to ważne aspekty związane z budową domu.

Budownictwo szkieletowe – jest jedną ze znanych technologii, która spełnia oba te założenia

Technologia ta opiera się na konstrukcji drewnianej, którą wypełnia się warstwą izolacji w postaci wełny mineralnej. Od wewnątrz jest ona wykończona płytą kartonowo-gipsową, a po stronie zewnętrznej elewacją w postaci tynku lub boazerią drewnianą w zależności od upodobań.

Największą zaletą domów w tej technologii jest uzyskiwanie bardzo dobrych parametrów termicznych przy stosunkowo niskiej grubości ściany. Budowa w tej technologii wymaga ogromnej wiedzy z obszerną znajomością drewna jak również wiedzy na temat fizyki budowli.

Największym błędem popełnianym przy budowie domów jest wybór drewna o niewłaściwej wilgotności. Drewno jest materiałem higroskopijnym i jego nawilgotnienie powoduje zmianę właściwości mechanicznych i zmianę wymiarów. Mokre drewno jest nieodporne na działanie grzybów i dlatego powinno być wysuszone do wilgotności ok. 15 %. W celu zwiększenia ochrony p-pożarowej drewno konstrukcyjne powinno być strugane z każdej strony. Wykorzystując tą wiedzę do produkcji domów stosujemy drewno najwyższej jakości posiadające certyfikat.

Dom prefabrykowany – tak również nazywany jest dom wybudowany w tej technologii.

Produkcja w zamkniętych halach niweluje ryzyko zawilgocenia szkieletu konstrukcji. Prefabrykacja polega na wcześniejszym przygotowaniu budynku w hali produkcyjnej i późniejszym montowaniu w miejscu przeznaczenia.

W swoim ciągu produkcyjnym przygotowujemy kompletne ściany z izolacjami wraz z oknami i parapetami zewnętrznymi. W następnym etapie, na wcześniej przygotowanych fundamentach następuje sprawny montaż.

Najważniejsze dla nas – jako przyszłych mieszkańców – jest wartość współczynnika ciepła U.

W naszych domach przy grubości ściany 34 cm i zastosowaniu najlepszych materiałów, współczynnik ten wynosi 0,14 W/m2 *k (im niższa wartość współczynnika U, tym cieplejszy dom).

Dom prefabrykowany/ Technologia szkieletowa – jest bardzo dobrym wyborem dla naszego energooszczędnego domu. Krótki czas budowy, a co za tym idzie szybkie otrzymanie kluczy,  to  prosta droga, która prowadzi do zamieszkania we własnym wymarzonym domu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Klientów marzących o własnym domu stworzyliśmy firmę która umożliwia zamówienie budowy gotowego domu w technologii szkieletowej. Jesteśmy firmą wyspecjalizowaną  w produkcji i montażu domów prefabrykowanych w szkielecie drewnianym. Nasze domy to budynki charakteryzujące się bardzo dobrą izolacja cieplną, dobrą odpornością na warunki atmosferyczne oraz skuteczną ochroną przed wilgocią z zewnątrz.